يكشنبه 5 خرداد 1398   18:46:36
16:311397/2/29 شنبه
سیاست ما رسیدگی به زیر خواستها در بخش در مان و بهداشت مناطق نفتی و گاز است


سیاست ما رسیدگی به زیر خواستها در بخش در مان و بهداشت مناطق نفتی و گاز است

جلسه نشست مدیران مناطق نفتی و گازی حوزه استان فارس و هرمزگان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس جدید بهداشت و درمان استان فارس و هرمزگان با دکتر سمیع درباشگاه شماره یک نفت در شیراز برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار اعزامی روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم به استان فارس، مدیران ارشد شرکت های تابعه نفت و گاز از مناطق و شهرهای مختلف استانهای همجوار در خصوص بررسی مسائل و راهکارهای درمانی و سازمانی با دکتر سمیع مدیر عامل و رییس بهداشت و درمان وزرات نفت نشستی برگزار نمودند.

در این نشست دکتر سمیع با توجه به دستورالعمل و بخش نامه های وزرات نفت و سازمان در خصوص بعضی از مسائل درمانی و بهداشت عنوان نمودند:

سیاست کلی وزرات نفت در بخش بهداشت و درمان و سلامت اداری رسیدگی به زیر خواستها در بخش مربوط به مناطق نفتی و گاز می باشد که ما باید در این مسیر و راه تلاش کنیم بدون اینکه وقفه ای در ارائه خدمات درمانی کارکنان و خانواده محترم این صنعت پیش آید مسائل را بررسی نماییم.

رییس بهداشت و درمان وزارت نفت اظهار داشتند: اهمیت درمانی و بهداشت کارکنان صنعت نفت و گاز و خانواده آنان برای ما مهم است و همیشه تلاش مجموعه بهداشت و درمان در ارائه بهترین خدمات خرید تجهیزات مدرن استفاده از امکانات و طرف قرارداد با مراکز و بیمارستانهای شاخص در مناطق و تهران کادر پزشکی و متخصص در بخشهای مختلف بوده است.

وی در این نشست به مشکلات و مسائل بعضی از مناطق و استانها هم اشاره نمودند و ابراز داشتند: که این نشست و جلسه با مدیران ارشد مناطق به ما کمک خواهد کرد تا در رفع مسائل و مشکلات درمانی سریعتر اقدام نماییم هر چند که باید سیاست های کلی و اجرایی نمودن دستور العمل ها ر ا در نظر داشته باشیم .

مهندس نوروزی مدیر عامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم در این نشست پس از سخنان دکتر سمیع عنوان داشتند : همه ما تلاش بر سلامتی و درمان و بهداشت کارکنان و خانواده محترم را سرلوحه کار و مدیریت خود قرارداده ایم تا کارکنان با آسوده خاطر و آرامش روند وظیفه و کار خود را انجام دهند اما شرایط اقلیمی آب و هوای مراکز استانها و شهرستانها، محیط کار از نظر عملیاتی و ستادی امکانات درمانی استانها و شهرها در این خصوص باید در نظر گرفته شود.

مهندس نوروزی با بیان اینکه استان هرمزگان با توجه به مراکز وموقعیت استراتژیک نفتی و گازی وصنعتی و تجاری از کمبود مراکز درمانی ، عدم امکانات و پزشکی متخصص رنج می برد عنوان نمودند : ادغام مرکز بهداشت و درمان فارس و هرمزگان در صورتی انجام پذیرفت که در این استان پالایشگاه نفت بندرعباس پالایشگاه گاز،بخش فرآوردهای نفتی خطوط لوله و مخابرات-اکتشاف با بیش  از هزاران نیرو و کادر اجرایی و خانوار مشغول به خدمت و زندگی هستند و تنها مرکز ارائه خدمات درمانی شهرک فجر و شهرک مروارید در حال حاضر می باشد و مسئولین محترم باید نسبت به این استان و ارائه خدمات برنامه و تلاش بیشتر انجام دهند.

در این نشست مدیران ارشد مناطق هر کدام به موضوعات و مشکلات از قبیل خدمات دندان پزشکی و طرف قرارداد با بیمارستانها خارج شدن فرزندان تحت پوشش مسائل روانشناسی و طب صنعتی کارکنان ارائه خدمات و امکانات پزشکی در شهرستانها و مناطق عملیاتی-پرداخت به موقع هزینه های درمانی بررسی استرس کاری و شغلی کارکنان شناسایی چارت سازمانی با توجه به دستورالعمل ها و ادامه راه-هر کدام جداگانه بحث نمودند.

در این جلسه هم مهندس نوروزی مدیر عامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، تبریک سمت جدید به دکتر تندر و آرزوی موفقیت برای دکتر امیر آبادی در دوران بازنشستگی ابراز نمودند .

 






تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما