شنبه 3 فروردين 1398   13:33:26
17:191396/11/14 شنبه
اتمام عملیات تعویض SEAL TUBE&SCUFE BAND مخزن T1


اتمام عملیات تعویض SEAL TUBE&SCUFE BAND مخزن T1  

مهندس محمد حسین نوروزی مدیر عامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم از اتمام عملیات تعمیرات اساسی و تعویض SEAL TUBE&SCUFE BAND مخزنT1  توسط متخصصین واحد تعمیرات مکانیک شرکت پالایش گاز سرخون و قشم خبر داد .

پالایشگاه گاز سرخون و قشم جهت ذخیره سازی مایعات تولیدی خود در سایت سرخون دارای دو مخزن سقف شناور T1 و T2 می­باشد که سیستم SEALING مخزن T1 از نوع  SEAL TUBE & SCUFF BAND و سیستم Sealing مخزن T2 از نوع seal shoe mechanical type Pantograph می­باشد . واحد تعمیرات مکانیک دستگاه­های ثابت در راستای حفظ ایمنی و تولید پایدار، با شناسایی و بررسی اقلام مورد نیاز جهت تعویض سیستم SEALINGسقف مخزن T1، اقدام به ایندنت­گذاری، ارزیابی فنی، خرید و تعویض اسکاف­بند و سیل تیوپ مخزن T1 نمود.

عدم کارایی این قطعات و عدم ایمنی کارکرد آنها قبلا توسط واحد  HSEو واحد بازرسی در بازدیدهای حین تعمیرات اساسی گزارش و گویای ضرورت در تعویض این قطعات بوده است .لذا با اتکا به توان داخلی و حمایت از تولید کنندگان داخل کشور ، این قطعات با همکاری واحدهای  تعمیرات و امور کالا و بازرسی فنی بین شرکت­های تولید کننده داخل مناقصه­گذاری و تحت نظارت کارشناسان متخصص واحد تعمیرات و بازرسی فنی و صرفه جویی 2,000,000,000 ریال برای یک مخزن ساخته شد .

قابل ذکر است با توجه به شرایط دشوار محیط کار درون مخزن اعم از دما و رطوبت بالا و روشنایی کم به دلیل الزام واحد HSE جهت استفاده از سیستم روشنایی 24 ولت و همچنین کوتاه بودن سقف و انجام کار در شرایط نامناسب ارگونومی و محیطی ، عملیات تعویض سیستم  SEALING مخزن T1 مطابق برنامه زمانبندی انجام گردید .

  در مجموع SEAL TUBE & SCUFF BAND هر یک به طول 107 متر و تعداد 1420 عدد NUT&BOLT و تعداد 215 عدد TOP&LOWER BOLTING BAR و 350 عدد WEATHER SHIELDباز و بسته شد که این حجم کار بهمراه تعمیرات اساسی مخزن شامل باز و بسته نمودن اتصالات ورودی و خروجی مخزن و تمیز کاری کف و تعویض آندها توسط واحد مکانیک دستگاه های ثابت و تعویض کابل ها و اتصالات سیستم ارت­ توسط واحد برق و انجام کالیبراسیون ادوات کنترلی و سیستم اطفای حریق مخزن توسط واحد ابزار دقیق در طول 32 روز کاری مطابق برنامه و در ایمنی کامل انجام پذیرفت و در سرویس قرار گرفت .
تاریخ به روز رسانی:.
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما