صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

بومی سازی قطعات کلیدی در شرکت پالایش سرخون و قشم شتاب می گیرد

 

بومی سازی قطعات کلیدی در شرکت پالایش سرخون و قشم شتاب می گیرد

شرکت پالایش سرخون و قشم درسال‌های قبل نسبت به ساخت داخل قطعات توربین‌ها، کمپرسورها و پمپ‌ها، اقدامات ویژه و موثری داشته و در این راستا، ساخت بیش از 140 قلم حدود 2850 قطعه توربین راستون را انجام داده که میزان قابل ملاحظه‌ای نیز صرفه‌جویی مالی به همراه داشته است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، محمدحسین نوروزی، مدیرعامل این شرکت در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: بومي سازي قطعات كليدي فقط شامل توربين كمپرسورها و توربوژنراتورها نبوده و بالغ بر 400 قلم از اقلام حساس مربوط به الكتروپمپ‌ها، الكتروفن‌ها، كمپرسورهاي هوا، بلوئر و .. را كه ساخت برخی از آن‌ها، از ساليان قبل شروع شده بود، در سال 1400 نیز با سرعت و افزايش كمي و كيفي در دستور كار قرار داده است.

وی همچنین به اقدام های صورت گرفته در جهت استمرار تولید اشاره کرد و افزود: شرکت پالایش سرخون و قشم در سال‌های قبل نسبت به حذف واحد شیرین‌سازی گاز و استفاده از ماده جاذب H2S، تزریق آب همراه گاز به سازند چاه، کاهش فشار عملیاتی پالایشگاه با تخلیه طبیعی، پیگیری سناریوی استفاده از گاز کم فشار تولیدی پالایشگاه و تزریق آن به خط و نیز، مدیریت کربن انرژی اقدام کرده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم در ادامه، اشاره ای به تعمیرات اساسی تجهیزات ثابت و دوار کرد و گفت: سال1399 مطابق برنامه سالانه، تعمیرات اساسی بدون هیچ حادثه ای انجام شد و این شرکت تا پایان سال 99 موفق به انجام ثبت بیش از 30 میلیون و 855 هزار ساعت کار بدون حادثه شده است.

وی در ادامه سخنان خود، از ارتباط بیرونی و همکاری با سایر سازمان‌ها گفت و توضیح داد: انعقاد قرارداد و همکاری با شرکت توزیع برق در راستای کاهش خاموشی و در سرویس قراردادن ژنراتورها در ساعت پیک مصرف، ارتباط و همکاری موثر با سازمان محیط زیست، همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، همکاری با شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در راستای حمایت از تولید داخل، ایمن سازی جاده دسترسی به پالایشگاه، تامین روشنایی مسیر در نقاط حادثه خیز و پیگیری تحویل آن به اداره راهداری و پایانه های هرمزگان، ازجمله کارهای تعاملی است که در سال 99 انجام شده است.

نوروزی به ضریب نفوذ آموزش بیش از 95 درصد از کارکنان شرکت پالایش گاز سرخون و قشم اشاره کرد و  بیان داشت: در زمینه آموزش و استفاده‌ بهینه از نیروهای باتجربه، این شرکت از سال‌های قبل شروع به آموزش تمامی نیروها کرده و در این راستا با توجه به محدودیت کلاس‌های حضوری، بیش از 1000 ساعت دوره آنلاین و 100 محتوای آموزشی آفلاین در قالب فیلم، بروشور، کتاب، CD و ... برای همکاران تهیه و تدارک شد.

وی گفت: به منظور مديريت و  بهينه سازي سطح موجودي كالا، این شرکت ضمن استفاده از مدل مديريت کنترل موجودی کالا بر مبناي مفاهيم بنيادين نقطه اقتصادي سفارش، در خصوص پایش روند مصرف مواد و کالا، تقاضاگذاری کالاهای حیاتی و مورد نیاز در سطح بهینه اقدام کرده است.

نوروزی بیان کرد: مشارکت در راه‌انداری و بهره‌برداری از کنتورهای آلتراسونیک ایستگاهCGS  در سال 1399 نیز، از دیگر دستاوردهای این پالایشگاه است.

ایشان در خاتمه از زحمات هیئت مدیره محترم شرکت و کلیه ی همکاران در مجموعه شرکت پالایش گاز سرخون و قشم تقدیر و تشکر کردند.

 


١٤:٢٥ - 1400/04/20    /    شماره : ١٨٩٠٩    /    تعداد نمایش : ٦٨خروج
تصاویر منتخب