صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

واحد ایمنی وظیفه حفاظت ازکارکنان و تاسیسات را در سطح صنعت گاز کشور برعهده دارد.

واحد ایمنی وظیفه حفاظت ازکارکنان و تاسیسات را در سطح صنعت گاز کشور برعهده دارد.
مسلم علیمحمدی رئیس ایمنی ، محیط زیست و بهداشت شرکت پالایش گاز سرخون و قشم افزود : واحد ایمنی بعنوان یک بخش نظارتی در شناسایی و پیشگیری از حوادث دربخش های مختلف سطح صنعت گاز عمل می کند.
واحد ایمنی به منظور جلوگیری از بروز حوادث در پالایشگاههای گاز کشور ضمن انجام دوره های آموزش ایمنی، با شناسایی خطرات و اقدام برای پیشگیری از آنها و همچنین ارائه راهکارهای مناسب به جهت پیشبردکارهای مختلف در سطح بخش های تاسیسات پالایشگاههای گاز به صورت ایمن، به عنوان چتر حمایتی در حفاظت از کارکنان و تاسیسات عمل می کند.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، مسلم علیمحمدی رئیس ایمنی ، محیط زیست و بهداشت این شرکت با اشاره به اینکه با نظارت های واحد ایمنی در بخش های مختلف در سطح صنعت گاز کشورموجب به حداقل رساندن حوادث شده، بیان کرد: اقدامات و تمهیدات صورت گرفته توسط این واحد و حمایت و همراهی کلیه واحدهای پالایشگاهی در رعایت مقررات و دستورالعمل های ایمنی، این مجموعه را به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه پیشگیری از حوادث در سطح استان و ملی گاز بر شمرد.
علیمحمدی در ادامه افزود : یکی دیگر از وظایف واحد ایمنی، صدور پروانه های انجام کاردر بخش های مختلف عملیاتی و نظارت بر فعالیت‌های کاری از طریق سیستم پروانه کار بوده ، که تاثیر بسزایی در ایجاد شرایط ایمن در سطح پالایشگاه را بدنبال داشته ، که با رعایت همین امر و دیگر مسایل ایمنی در انجام تعمیرات اساسی سال جاری تاکنون حادثه ای در حین فعالیت های این شرکت رخ نداده است.
وی در پایان اظهار داشت: بازدیدهای مستمر از فعالیت های متعدد در زمان تعمیرات اساسی، نظارت و ارائه توصیه های ایمنی به کارکنان در زمان انجام کار از دیگر وظایف اساسی و مهم این واحد در زمان تعمیرات های مختلف در سطح پالایشگاه های گاز کشور است.


١١:٢١ - 1398/05/13    /    شماره : ٥١٦١    /    تعداد نمایش : ٢٥٨خروج
تصاویر منتخب