صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

اساسی ترین راه های مقابله با تهدیدات سایبری، توجه ویژه به مقوله امنیت اطلاعات و تقویت دانش تخصصی می باشد

اساسی ترین راه های مقابله با تهدیدات سایبری،  توجه ویژه به مقوله امنیت اطلاعات و  تقویت دانش تخصصی می باشد

به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، محمد امیدوار، رئیس فناوری و اطلاعات این شرکت با اشاره به تهدیدات و مخاطرات روزافزون امنیت سایبری اعلام داشت: امروزه توجه به مقوله امنیت اطلاعات یک امر اساسی ، مهم و ضروری بوده و عدم التزام و توجه جدی به آن باعث بروز خسارات زیاد و گاه جبران ناپذیری به منابع و حتی اعتبار شرکت خواهد شد. بنابراین الزامی است با نگاه ویژه به مخاطرات فناوری های نوین و ارتقا و بهبود ظرفیت های دانش تخصصی و زیر ساخت های فنی، این تهدیدات را شناسایی و از بروز آن پیشگیری نمود.

وی بیان کرد داشتن نگاه امنیت اطلاعات به منزله آن است که ضمن شناسایی و بهره برداری از فناوری های نوین و تجهیزات و سیستم های روز دنیا، آسیب پذیری های بالفعل و زمینه های بروز تهدیدات شناسایی و مد نظر قرار گرفته و با استفاده از سیستم های دفاعی کارآمد و بهره برداری از تجربه کارشناسان متخصص از نفوذ و خرابکاری این مجموعه روزنه های آسیب جلوگیری بعمل آید.

ایشان تصریح کرد در این راه کارشناسان جوان و توانمند واحد فناوری اطلاعات نقاط قابل بهبود، آسیب پذیری های مهم و مخاطرات ویژه سامانه های حساس را شناسایی و اقدامات کنترلی و پیشگیرانه مناسب را پیش بینی نموده اند.

محمد امیدوار در پایان خاطرنشان ساخت: تاکنون با درایت ، تدبیر و تقویت دانش تخصصی کارکنان این مجموعه، ضمن استفاده از سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری بومی در راستای الزامات سازمانی، از بروز آسیب و تهدیدات سایبری وارده جلوگیری بعمل آمده که این امر، نقطه عطفی در مسیر اقدامات و رسالت فناوری اطلاعات و ارتباطات صنعت نفت و گاز کشور به شمار می آید.


١٤:٢١ - 1399/11/29    /    شماره : ١٦٠٢١    /    تعداد نمایش : ٣٤خروج
تصاویر منتخب