صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار اسلایدر 


  چاپ        ارسال به دوست

دستاوردهای فرزندان نوجوان این مرز و بوم در زمینه اصلاح الگوی بهینه مصرف و صرفه جویی انرژی به نمایش گذاشته شد.


دستاوردهای فرزندان نوجوان این مرز و بوم در زمینه اصلاح الگوی بهینه مصرف و صرفه جویی انرژی به نمایش گذاشته شد.
مهندس محمدحسین نوروزی مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم بیان داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه شناسایی و خلاقیت نوجوانان در زمینه ارائه طرح اصلاح الگوی مصرف و صرفه جویی انرژی و همچنین استفاده از مواد بازیافتی می باشد.

کشورایران به لحاظ منابع آبی و به دلیل کمبود ریزشهای جوی و مهم تر از آن ، نامناسب بودن پراکنش زمانی و مکانی آن در زمره کشورهای نیمه خشک جهان قرار دارد ، و به تبع این مقوله منابع انرژی کشور نیز از آن تاثیر گرفته و رشد روز افزون جمعیت و کاهش سرانه آب و برق و بطور کل انرژی و... باعث شده است، دست اندرکاران حوزه انرژی توجه ویژه ای به کنترل مصارف انرژی اعم از آب ، برق ، گاز و سوخت های فسیلی و استفاده بهینه از آن معطوف داشته که بدنبال آن با مدیریت مصارف مذکور منجر به کاهش نیاز انرژی کشور در بخش های مختلف خواهد شد.
به گزارش خبرنگار روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم ، : مهندس محمدحسین نوروزی مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم افزود : در راستای ایجاد محیط های شاد و متنوع به جهت شناسایی و معرفی روشهای مناسب جهت تامین خواسته های مزبور و فرهنگ سازی در زمینه صرفه جویی و بکارگیری راهکارهای صحیح برای استفاده از منابع انرژی کشور و همزمان با فرارسیدن 13 آبان ، دستاوردها و آثار متعدد در زمینه طرح اصلاح الگوی مصرف و در عرصه های مختلف شامل : آموزشی ، پژوهشی ، علمی و... با استفاده از مواد بازیافتی و... ویژه دانش‌آموزان مدارس شهرک فجر در مقاطع مختلف شامل ابتدایی و راهنمایی ، نوجوانان به نمایش گذاشته شد.
وی در ادامه اظهار نمود : اين نمايشگاه باهدف شناسایی متغیرهای اصلی موثر بر میزان و کاهش مصارف انرژی ، ارائه راهکارهای بهینه سازی مصرف انرژی ، اصلاح الگوی مصرف و روش های توسعه و ترویج فرهنگ مصرف بهینه و... برگزار گردید.
مهندس نوروزی در مراسم اختتامیه این نمایشگاه بیان داشت : متخصصان و کارشناسان توانمند این شرکت توانستند با استعانت به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) در زمینه اجراي قانون اصلاح الگوي مصرف و پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و رونق تولید با بهرگیری از فرصت های بوجودآمده ، با برپایی نمایشگاه ، برگزاری مسابقات مختلف نقاشی ، کاریکاتورو... تعهد عملي خود را در زمینه صرفه جویی در بخش انرژی ایفانموده اند.
خاطرنشان می سازد: : مراسم اختتامیه با نمایش گسترده آثار و دستاوردهای فرزندان خلاق و مبتکر و با حضور مدیران و معاونین شرکت پالایش گاز سرخون قشم ، مدیران و معاونین آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس و سایر مسئولین و... درمحل سالن اجتماعات شهرک فجر برگزار شده و با اجرای برنامه های متنوع و معرفی نفرات برگزیده ، از طرف مهندس محمدحسین نوروزی مدیر عامل این شرکت به هریک از نفرات برتر جوایزی به رسم یادبود اهداء گردید.


١١:٠١ - 1398/08/25    /    شماره : ٦٨٤٠    /    تعداد نمایش : ١٣٧خروج
تصاویر منتخب