صفحه اصلی > اخبار > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


  چاپ        ارسال به دوست

تلاش برای نگهداشت تولید پایدار در پالایشگاه گاز سرخون

تلاش برای نگهداشت تولید پایدار در پالایشگاه گاز سرخون

مهندس منوچهر جعفری رئیس تعمیرات شرکت پالایش گاز سرخون و قشم از اتمام تعميرات اساسي تفكيك كننده S-206 واحد 200، توسط كارشناسان و متخصصين توانمند واحد تعميرات مكانيك این شرکت خبر داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومي شرکت پالايش گاز سرخون و قشم ، منوچهر جعفری رئیس تعمیرات افزود : به منظور تفكيك و جدا سازي مايعات همراه از گاز ورودي ، پالايشگاه گاز سرخون داراي پنج دستگاه تفكيك كننده دو فازي درتاسيسات فاز يك سرخون و هشت دستگاه تفكيك كننده دو فازي در تاسيسات فاز دو بوده ، كه هر يك به طور مجزا وظيفه تفكيك مايعات از گاز ورودي به پالايشگاه را برعهده دارند .
ایشان بیان داشت : عملكرد اين واحد نقش به سزايي در تعيين كيفيت گاز خروجي از پالايشگاه را برعهده داشته و با توجه به اهميت اين واحد عمليات تعميرات اساسي تفكيك كننده S-206مطابق با فعاليت هاي برنامه ريزي شده و برنامه سالانه در زمان تعیین شده آغاز و با توجه به بازه محدود زمانی ، بحول قوه الهی و با همت مدیران، متخصصان و کارکنان این شرکت و در راستای آماده‌سازی به جهت استمرار تولید پایدار ، تعمیرات اساسی این واحد در آذر ماه سالجاری با موفقیت کامل اتمام گردید.
جعفری درادامه اظهارکرد : انجام عمليات تعميرات اساسي تفكيك كننده فوق با بهره گیری از توان داخلی و نیروهای توانمند بومی و با همكاري واحد هاي تعميرات مكانيك و كارگاه مركزي و ابزار دقيق و بهره برداري و واحد بازرسي فني و HSE و واحد حمل و نقل در حداقل زمان ممكن و با ايمني كامل به پايان رسيد و تحويل بهره برداري گرديد .
ايشان در ادامه افزود : با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در زمینه پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور و بد نبال آن با تدبیر مدیریت و خلاقیت و نوآوری کارکنان شرکت پالایش گاز سرخون و قشم طي سال‌هاي متوالی اقدامات مؤثري در عرصه خودکفایی و همچنین تامين قطعات يدكي مورد نیاز صنعت گاز از منابع توانمند داخل كشور صورت گرفته است. كه علاوه بر كاهش وابستگي به منابع خارجي، صرفه‌جويي قابل توجهي در وقت و هزينه‌هاي نهايي نگهداري و تعميرات صورت گرفته است.


١٥:٣٣ - 1398/08/29    /    شماره : ٧١٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٧خروج
تصاویر منتخب